Επιμορφωτική συνάντηση εκπαιδευτικών που διδάσκουν Εργαστήρια Δεξιοτήτων κατά το σχολικό έτος 2021-2022

Ανακοίνωση – Πρόσκληση

Οι Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου Αδαμαντία Γκουρνέλου ΠΕ05, Άννα Γεωργακοπούλου ΠΕ07 και Ευφροσύνη Κωσταρά ΠΕ02 διοργανώνουν τη διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση με θέμα:

«Ενημέρωση – υποστήριξη των εκπαιδευτικών στα εργαστήρια Δεξιοτήτων –  Παραδείγματα»

την  Πέμπτη 14/10/2021, ώρα 18.00-20.00.

Η ώρα προσέλευσης είναι 17.50 και η έναρξη 18.00 στην παρακάτω διεύθυνση μέσω webex:

Η επιμορφωτική συνάντηση είναι προαιρετική και απευθύνεται στους Εκπαιδευτικούς Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων Αιτωλοακαρνανίας, Αχαΐας και Ηλείας, που διδάσκουν Εργαστήρια Δεξιοτήτων κατά το σχολικό έτος 2021-2022

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει εισήγηση από  τις Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου του ΠΕΚΕΣ Δυτ. Ελλάδας κ. Αδαμαντία Γκουρνέλου ΠΕ05 και κ. Ευφροσύνη Κωσταρά ΠΕ02, καθώς και παρουσιάσεις παραδειγμάτων εφαρμογών Εργαστηρίων Δεξιοτήτων με τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών κ. Καρουσιώτη Γεώργιου ΠΕ86 και κ. Σχοινά Δημήτριου ΠΕ82 του Γυμνασίου Ανδραβίδας, που ήταν Πιλοτικό Σχολείο με Εργαστήρια Δεξιοτήτων κατά το σχολικό έτος 2020-2021.

Εκπαιδευτικό Υλικό – Παραδείγματα