Αναβολή διαγωνισμού Μαθηματικής Λογικής & Υπολογιστικής Σκέψης “Alan Turing”

Η Συντονιστική και η Οργανωτική Επιτροπή του μαθητικού Διαγωνισμού Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης – «Alan Turing», αποφάσισε την προσωρινή αναβολή του.

Η αναβολή κρίθηκε αναγκαία μετά την ανακοίνωση του υπουργείου Υγείας, παράτασης των μέτρων προστασίας από την εξάπλωση του Κορωνοϊού,  στις Περιφερειακές Ενότητες  Αχαΐας, Ηλείας, Ζακύνθου- μέχρι να συμπληρωθούν δύο εβδομάδες, οπότε και θα επανεκτιμηθούν. Τα μέτρα που ανακοινώθηκαν αφορούν και την αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων των περιοχών αυτών μέχρι τις 20 Μαρτίου 2020.

Οι νέες ημερομηνίες διεξαγωγής του Διαγωνισμού θα ανακοινωθούν το αμέσως μετά την άρση των μέτρων προστασίας στο ιστολόγιο του διαγωνισμού (https://blogs.sch.gr/pekesde-turing/) και στα email των σχολικών μονάδων ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας  με νεότερο έγγραφό μας.

Η Συντονιστική Επιτροπή – Υπεύθυνοι Διαγωνισμού

Μπαλωμένου Αθανασία, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ03