Συνάντηση με τους YouSmilers στο “Χαμόγελο του Παιδιού”

Την Παρασκευή 5 Ιανουαρίου 2024 και μέσα στο γιορτινό κλίμα των ημερών, η Ραδιοφωνική Ομάδα του Πρότυπου ΓΕΛ Ηρακλείου επισκέφθηκε τα γραφεία του Χαμόγελου του Παιδιού στο Ηράκλειο. Εκεί μας περίμενε η ψυχολόγος κ. Φωτεινή Παπαδάτου όπου μας σύστησε παιδιά εθελοντές του Χαμόγελου, τους YouSmilers.

IMG 20240213 164956 345

Οι YouSmilers μας εξήγησαν τις δράσεις εθελοντισμού στις οποίες συμμετέχουν και συζήτησαν με τα παιδιά της Ραδιοφωνικής Ομάδας τι δράσεις μπορούν να γίνουν στο σχολείο μας.  Μέσα από αυτή τη συζήτηση, η Ραδιοφωνική Ομάδα αποφάσισε να ενημερώσει τους μαθητές του Πρότυπου ΓΕΛ για τα Δικαιώματα του Παιδιού.

Ευελπιστούμε να το πραγματοποιήσουμε σύντομα!

IMG 20240213 164950 977

Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.

Κατηγορίες: Ηλεκτρονική έκδοση. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.