Τρίτη Πεζοπορία των Ορεσίβιων – Κοπή πίτας

AlmirosΣε συνεργασία με την περιβαλλοντική ομάδα του Πειραματικού Γυμνασίου, ο όμιλός μας Κρητικά Μονοπάτια οργανώνει την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016 την τρίτη πεζοπορία της χρονιάς.

Θα γνωρίσουμε και θα περπατήσουμε για πρώτη φορά ένα πανέμορφο μικρό φαράγγι πολύ κοντά στην πόλη μας, το φαράγγι του Αλμυρού.

Η πορεία θα έχει διάρκεια 3 ώρες. Οι γονείς θα φέρουν τους μαθητές κοντά στις πηγές του Αλμυρού ποταμού στις 09.00 με το όχημά τους και θα έρθουν να τους πάρουν στις 12.45 στο Βουλισμένο Αλώνι!! Στο τέλος της πορείας  μας θα γίνει και η καθιερωμένη κοπή της πίτας για την νέα χρονιά που ξεκινάει. Λόγω του εορταστικού της ημέρας και μετά από παράκληση των καθηγητών και γονέων του σχολείου μας στη συγκεκριμένη πεζοπορία μπορούν να συμμετέχουν όσοι το επιθυμούν.

Κατηγορίες: Ηλεκτρονική έκδοση, Σχολικές Δραστηριότητες. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.