Ευρωπαϊκή διάκριση των μαθητών της τάξης μας!

Νοέ 20174
Με ιδιαίτερη χαρά πληροφορηθήκαμε ότι τα δύο περσινά μας έργα eTwinning «Ας ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ» και «Το χελιδόνι» βραβεύτηκαν από την ευρωπαϊκή επιτροπή του φορέα της Ευρωπαϊκής Ένωσης με τον «Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας».
Παρατίθεται η επιστολή:

Αγαπητή Stavroula Lada,

Συγχαρητήρια! Το σχολείο σας βραβεύθηκε με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για την τελειότητα της εργασίας σας στο έργο eTwinning «“Let’s C.R.A.F.T. (Create Resourceful Amazing Fabulous Things)”». Αυτό σημαίνει πως η εργασία σας, η εργασία των μαθητών και του σχολείου σας έχει αναγνωριστεί στο  υψηλότερο Ευρωπαϊκό επίπεδο.

Σαν αποτέλεσμα, θα λάβετε ένα πιστοποιητικό το οποίο μπορείτε να επισυνάψετε στην ιστοσελίδα σας και να το εκθέσετε σε μία περίοπτη θέση στο σχολείο σας. Επίσης, το έργο σας θα εμφανιστεί σε έναν ειδικό χώρο της Ευρωπαϊκής Διαδικτυακής Πύλης στο www.etwinning.net.

Για μία ακόμη φορά, συγχαρητήρια για αυτό το μοναδικό επίτευγμα και ελπίζω να συναντηθούμε σε κάποια από τις εκδηλώσεις eTwinning κατά τη διάρκεια του έτους.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς μου
eTwinning Team»

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές:

Χαρούλα Κοβ., Στέλιο Καβρ., Ειρήνη Αποστολ., Μελίνα Μαν., Χριστίνα Καραν., Δημήτρη Πεπον., Αλέξανδρο Φαν., Ελένη Πραματ., Μαρίσα Μαλασπ., Βασιλική Νερ., Νικόλα Αχτ., Μαρία-Ζωή Φουστ., Μαρία Μιχαλ.
Γιώργο Πατ., Μάνο Κάτσ.
Για την εργατικότητα και την αφοσίωσή τους, που παρόλο το μικρό της ηλικίας τους δούλεψαν συγκροτημένα και αποτελεσματικά και διακρίθηκαν ανάμεσα σε πολλά ευρωπαϊκά σχολεία!

1. 29/01/1983: Η Ελλάδα αναγνωρίζει στις γυναίκες ίσα δικαιώματα, με την αναμόρφωση του οικογενειακού δικαίου