Τα αποτελέσματα της 1ης φάσης του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Αστρονομίας

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΖΟΥΛΗΣ στις 31 Ιανουαρίου, 2011

Ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα της 1ης φάσης του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Αστρονομίας.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Νομού Δράμας που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό, και να τους ευχηθούμε καλή επιτυχία και στην επόμενη φάση.

Να μην ξεχάσουμε τα δώρα που προσφέρει ο Σύλλογος Ερασιτεχνικής Αστρονομίας Δράμας:

“Συγκεκριμένα, θα βραβευθούν όλοι οι μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου του νομού μας που θα ολοκληρώσουν τις δύο πρώτες φάσεις του Διαγωνισμού και θα κληθούν να συμμετάσχουν στην τρίτη.
Το πρώτο βραβείο, ένα τηλεσκόπιο Dobsonian 8 ιντσών, θα απονεμηθεί στο μαθητή Λυκείου του νομού μας ο οποίος θα συγκεντρώσει τη μεγαλύτερη βαθμολογία στην τρίτη φάση του διαγωνισμού.
Στους υπόλοιπους μαθητές θα απονεμηθούν αναμνηστικά διπλώματα μαζί με βιβλία αστρονομικού περιεχομένου.”