25 Μάι 2020

Επαναλειτουργία των Δημοτικών Σχολείων

Αγαπητοί γονείς

Όπως όλοι γνωρίζετε τη Δευτέρα 1 Ιουνίου επαναλειτουργούν  τα Δημοτικά Σχολεία. Τα μαθήματα θα παραταθούν μέχρι και την Παρασκευή 26 Ιουνίου    ( αντί για τις 15 Ιουνίου ). Σύμφωνα με οδηγία του Υπουργείου Παιδείας υπάρχει η δυνατότητα απουσίας μαθητή με απλή υπεύθυνη δήλωση του γονέα αν υπάρχει άτομο στο σπίτι του μαθητή που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου ή που νοσεί . Επίσης υπάρχει η δυνατότητα για απουσία μαθητών που εμπίπτουν σε κατηγορία που δικαιολογούν την απουσία τους .  Θα ενημερωθείτε με νεώτερο μήνυμα για την επιστροφή και  για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου μας. Για να μπορέσουμε όμως να οργανώσουμε καλύτερα τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου και να σας ενημερώσουμε , σας παρακαλώ πολύ ενημερώστε μας άμεσα με e-mail ή με τηλέφωνο ή και με τη φυσική σας παρουσία στο σχολείο  αν για κάποιο λόγο δεν στείλετε τα παιδιά σας στο σχολείο. Γνωρίζοντας τον αριθμό των μαθητών μας που θα συναντήσουμε τη Δευτέρα το σχολείο,  μας βοηθάτε να οργανώσουμε καλύτερα τον τρόπο επαναλειτουργίας  του σχολείου μας. Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε απορία έχετε.

Σας ευχαριστώ