ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ 1ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Η δανειστική βιβλιοθήκη θα λειτουργεί σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα

1ο διάλειμμα09.00-09.05 2ο διάλειμμα09.50-10.00 3ο διάλειμμα10.45-10.55 4ο διάλειμμα11.40-11.50 5ο διάλειμμα12.30-12.35
Δευτέρα  κ.Βασιλειάδου κ. Βασιλειάδου κ. Βασιλειάδου
Τρίτη     κ. Παούνη κ. Παούνη κ. Παούνη
Τετάρτη
Πέμπτη κ. Παούνη κ. Παούνη κ. Βασιλειάδου  κ.Βασιλειάδου
Παρασκευή

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ

Για την καλή λειτουργία της Βιβλιοθήκης θεωρείται απαραίτητος ο σεβασμός των         ακόλουθων κανόνων:

Οι μαθητές/τριες όταν μπαίνουν στο χώρο της Βιβλιοθήκης δεν επιτρέπεται να έχουν μαζί τους;

• Τσάντες – Σακούλες – Όργανα κοπής χαρτιού
  • Φαγητά και  αναψυκτικά.

Δεν επιτρέπεται ο θόρυβος και η μεγαλόφωνη συνομιλία μεταξύ των χρηστών

Το υλικό της βιβλιοθήκης μπορεί να μελετηθεί στο χώρο της βιβλιοθήκης ή να δανειστεί. Όταν ολοκληρώσει ο χρήστης τη μελέτη οφείλει να επιστρέψει το υλικό στον υπεύθυνο της Βιβλιοθήκης.

Ο δανεισμός σε μαθητές/τριες δεν πρέπει να υπερβαίνει το χρονικό διάστημα του ενός μήνα.

Δεν επιτρέπονται οι σημειώσεις και οι υπογραμμίσεις πάνω στα βιβλία, ούτε το δίπλωμα ή το κόψιμο των σελίδων τους.

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ