pasiliana's blog

Just another Blogs.sch.gr site

Μάι 201522

Ένας άνθρωπος δικός μας είναι όλος ο κόσμος δικός μας!!!!!
Τάσος Αθανασιάδης

Δεκ 20145

Πρόγραμμα Α1

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ

Μαρ 201431

532268_10203451611876456_2108860952_n

Φύλλο εργασίας

Μαρ 201430

Φύλλο εργασίας

Ονοματεπώνυμο:……………………………………………….

Ενεργοποιήστε το power point : ΈναρξηZA010077102 -όλα τα προγράμματα –Microsoft OfficePower Point

Στην καρτέλα κεντρική σελίδα, στην Δημιουργία  Διαφάνειας, προσθέστε μία νέα διαφάνεια από τη συλλογή διαφανειών

images63WPL8AU

Κάντε κλικ και γράψτε τον τίτλο που επιθυμείτε

Μπορείτε να μορφοποιήσετε τη διαφάνειά σας, να μεγαλώσετε τα γράμματα, να τα υπογραμμίσετε, να αλλάξετε το μέγεθός τους κλπ., αρκεί να επιλέξετε με το ποντίκι  τη λέξη ή φράση που θέλετε να μορφοποιήσετε και με δεξί κλικ να επιλέξετε την εντολή που επιθυμείτε.

Για να προσθέσετε μια εικόνα πηγαίνετε εισαγωγή  και πατήστε το εικονίδιο εικόνα

imagesLEYJ8LCA

Προσαρμόστε την κίνηση ,Κινήσεις-προσαρμογή κίνησης-προσθήκη εφέ-έξοδος –απομάκρυνση με κίνηση. Πηγαίνετε Διαδοχή Διαφάνειας και επιλέξτε το χρόνο της παρουσίασης πατώντας τα βελάκια. Στη συνέχεια επιλέξτε Εφαρμογή σε όλα

(ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ: Το δεξί κλικ έχει τις περισσότερες από τις εντολές που θα χρησιμοποιείς συγκεντρωμένες!)

Η παρουσίασή σας ολοκληρώθηκε! Για να την προβάλετε πατήστε προβολή ή το κουμπί F5! Αν θέλετε να διακόψετε την προβολή, πατήστε το κουμπί  esc-ape! Είναι το πρώτο κουμπί πάνω αριστερά.

Μπράβο παιδιά!!!!!!

Είστε σαΐνια!!!!!!!!!

ΜΟΥΣΕΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

Μαρ 201424

Πάρτε μέρος στον Μαθητικό Διαγωνισμό του ΕΚΕΔΙΣΥ

pdf503biblioistoria 001

Το ΕΚΕΔΙΣΥ διοργανώνει μαθητικό διαγωνισμό με τίτλο “Αναμνήσεις από τα παλιά σχολικά χρόνια”.

Οι μαθητές που θα λάβουν μέρος θα δημιουργήσουν ένα βιντεάκι με αφηγήσεις από τους παππούδες και τις γιαγιάδες τους για τα δικά τους σχολικά χρόνια. Τα καλύτερα θα βραβευτούν.  Θα αναρτηθούν επίσης στην ιστοσελίδα και θα βοηθήσουν στη δημιουργία του Μουσείου Προφορικής Ιστορίας της Εκπαίδευσης του ΕΚΕΔΙΣΥ.

Πληροφορίες για τα βραβεία, τις επιτροπές, τον χώρο βράβευσης θα δημοσιευθούν στην ιστοσελίδα.

Hello Blogworld

Σεπ 201216

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Συμβουλευτείτε τα αρχεία βοήθειας για την διαχείριση του ιστολογίου σας.