Λέσχη Ανάγνωσης "Ταξιδεύοντας με τα βιβλία"

Μαθητές και δάσκαλοι σε μια κοινή πορεία ,ανοίγοντας δρόμους συντροφιά με το βιβλίο!.

Το Δ.Σ.Νεοχωρούδας στο 4ο μαθητικό συνέδριο Πληροφορικής

Μαρ 201231

Η Λέσχη μας και η δημιουργία του ιστολογίου,

μας “οδήγησε” στο πολιτιστικό κέντρο Ευόσμου,

όπου συμμετείχαμε,

με την παρουσίαση “Ανάγνωση και Διαδίκτυο”

Ένα blog συνοδοιπόρος της Λέσχης Ανάγνωσης

ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ,

στο προσυνέδριο Δυτ. Θεσσαλονίκης.

από κάτω από: Γενικά| | 2 Σχόλια »
2 σχόλια στο άρθρο

“Το Δ.Σ.Νεοχωρούδας στο 4ο μαθητικό συνέδριο Πληροφορικής”

1. 31 Μαρτίου, 2012 στις 7:15 μμ       ΕΛΕΝΗ Έγραψε:

Καταπληκτική η παρουσία σας στο προσυνέδριο  !!!!! Εύχομαι να έχετε πολλές φορές στη ζωή σας ευκαιρίες για παρουσίαση της δουλειά σας! Να είστε πάντα χαμογελαστοί/ες και με καλή διάθεση.

2. 7 Απριλίου, 2012 στις 8:15 μμ       ΔΗΜΗΤΡΑ Σ. Έγραψε:

Ήταν μια καταπληκτική εμπειρία,περιμένω με αγωνία το αποτέλεσμα για τη συμμετοχή μας στο Κέντρο διάδοσης επιστημών και τεχνολογίας (ΝΟΗΣΙΣ).Πιστεύω ότι είχαμε μία αξιόλογη παρουσίαση.

Οκτώβριος 2024

Δεν υπάρχουν μελλοντικά γεγονότα.

Kατηγορίες

Οι μαθητές της Στ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Νεοχωρούδας σε συνεργασία με τις δασκάλες μας πρώην και νυν,αποφασίσαμε ένα ταξίδι στα μονοπάτια του βιβλίου  και της τεχνολογίας.
Για το σκοπό  αυτό επιχειρούμε ένα ανοιχτό διάλογο σε σκέψεις,απορίες, ιδέες,προτάσεις, αμφιβολίες….
Κάθε Τετάρτη, μετά το σχολείο,βρισκόμαστε για να συζητήσουμε για το βιβλίο που διαβάζουμε,να δούμε τυχόν video που σχετίζονται,να προτείνουμε νέες ιδέες, να δείξουμε τις δημιουργίες μας και να οργανώσουμε τις δράσεις μας!