Ν. ΓΛΩΣΣΑ & ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
Σχολικό έτος 2022-2023
Οι μαθητικές εργασίες πραγματοποιήθηκαν στο μάθημα της Ν. Γλώσσας και της Ν. Λογοτεχνίας. Εντάσσονται στο πλαίσιο ενός Πανελλήνιου Διαγωνισμού για μαθητές/ήτριες Γυμνασίου (δείτε εδώ) με τίτλο «Ιστορίες που αφηγούνται τα μνημεία του αρχαίου πολιτισμού». Στον διαγωνισμό συμμετείχαν άτυπα όλοι/ες οι μαθητές/ήτριες δύο τμημάτων της Α΄ Γυμνασίου Δροσιάς εκπονώντας την εργασία για τα παραπάνω μαθήματα και επίσημα όσοι/ες επιθυμούσαν και τα μικροδιηγήματά τους τηρούσαν τις προδιαγραφές του διαγωνισμού.
Μαθητικές εργασίες (ενδεικτικά)