Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία

1η Τηλεδιάσκεψη της τάξης μας με το 13ο Δ.Σ Ν.Ηρακλείου για το πρόγραμμα Οδυσσέας

Με μεγάλη χαρά, αγωνία και ικανοποίηση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 17/3/2021 η 1η τηλεδιάσκεψη μεταξύ των δύο συνεργαζόμενων σχολείων στο πρόγραμμα Οδυσσέας. Οι εντυπώσεις των παιδιών γι΄αυτή την τηλεδιάσκεψη ήταν θετικές και ενθουσιώδεις. Η αρχική αμηχανία έδωσε τη θέση της σε χαμόγελα και προσδοκίες για συνάντηση και δια ζώσης. Το μήνυμα που βγήκε από την 1η τηλεδιάσκεψη ήταν η Ελπίδα ότι θα ξεπεράσουμε την επιδημία και θα γυρίσουμε γρήγορα στην κανονικότητά μας, έχοντας στο μυαλό μας τα θετικά που αποκτήσαμε από αυτή την δοκιμασία. Αυτό έδειξε και το συννεφόλεξο που τα ίδια τα παιδιά δημιούργησαν. Στην 1η τηλεδιάσκεψη τα παιδιά παρουσίασαν την πόλη, το σχολείο και την τάξη μας. Οι δημιουργίες είναι των παιδιών. Και πάλι ένα μεγάλο μπράβο και αρχίζουμε την εργασία μας για την 2η τηλεδιάσκεψη.