4o Δημοτικό Σχολείο Ευκαρπίας

Xριστουγεννιάτικες ευχές

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 21 Δεκεμβρίου 2013

Snowman_-_Merry_Christmas

Το  διδακτικό προσωπικό του  4ου δημοτικού σχολείου Ευκαρπίας  σας εύχεται “ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ” κι “ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ 2014” !!!

Απολαύστε στο παρακάτω βιντεάκι τα  μωραΐτικα κάλαντα, από τη σχολική μας χορωδία , υπό την καθοδήγηση του δασκάλου της μουσικής κ. Νίκου Τριγκίδη.

Χριστούγεννα 2013

Βαθμοί Α΄τριμήνου – χριστουγεννιάτικη γιορτή

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 12 Δεκεμβρίου 2013

elegxosΣας κάνουμε γνωστό ότι:

• Την  Τετάρτη   18  Δεκεμβρίου 2013 και  ώρα 4:00 μμ.  θα γίνει  ενημέρωση των γονέων από  τους εκπαιδευτικούς σχετικά με την επίδοση των παιδιών τους και  θα δοθούν  οι βαθμοί.

christmas-concert_400

• Στη συνέχεια , στις  5:15 μμ. θα ξεκινήσει  η χριστουγεννιάτικη  γιορτή  του σχολείου μας, την οποία  θα παρουσιάσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α΄ και  Β΄ τάξεων.Σας περιμένουμε!

Κατηγορία Ενημέρωση | Δε βρέθηκαν σχόλια »

Σχετικά με τη γιορτή του Πολυτεχνείου

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 13 Νοεμβρίου 2013

carnation

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας  γνωρίζουμε ότι την  Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 10:00  π.μ.  θα  πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας  η γιορτή  του Πολυτεχνείου.Η παρουσία σας θα μας χαροποιήσει !

Πασχαλινές ευχές

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 29 Απριλίου 2013

Είθε το φως της Ανάστασης να φέρει σε όλους το μήνυμα της Αγάπης, της Ελπίδας, της Ειρήνης και της Αισιοδοξίας !!!

Ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας σας στέλνει τις καλύτερες ευχές του για  “ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και ΚΑΛΟ, ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ ΠΑΣΧΑ !!!”

Κατηγορία Ενημέρωση | Δε βρέθηκαν σχόλια »

Πότε επιστρέφουμε στο σχολείο μας;

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 4 Ιανουαρίου 2013

Σας πληροφορούμε πως την ερχόμενη  Δευτέρα είναι η γιορτή του Αγίου Ιωάννη του βαπτιστή.Τα σχολεία  ανοίγουν την επόμενη μέρα , δηλαδή την Τρίτη, 8 Ιανουαρίου 2013.

KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 28 Δεκεμβρίου 2012

Tο διδακτικό  προσωπικό  του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας σας εύχεται ολόψυχα : “ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ κι ένα ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΧΡΟΝΟ

ΓΕΜΑΤΟ  ΕΛΠΙΔΑ , ΕΙΡΗΝΗ και ΑΓΑΠΗ  ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ !!!”

Κατηγορία Ενημέρωση | Δε βρέθηκαν σχόλια »

Καλώς ήρθατε στο σχολείο μας !

Συγγραφέας: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΟΝΤΙΚΑΚΟΣ στις 31 Οκτωβρίου 2012

Ο  Σύλλογος  Διδασκόντων  και  οι μαθητές μας  σας καλωσορίζουν στον νέο  ιστότοπο του σχολείου μας. Με  μεγάλη μας χαρά θα σας  ξεναγήσουμε στο σχολείο μας , θα σας δείξουμε τις  τάξεις και τις  δραστηριότητές μας.
Να  μας  ξανάρθετε!