6 Μαρτίου -ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού. Δημοσιεύθηκε στις 8 Μαρτίου 2022 από τον/την ΚΙΟΣΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ. Τα παιδιά υψώνουν τη φωνή τους συμμετέχοντας στη δράση ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ, κατά του σχολικού εκφοβισμού. https://blogs.sch.gr/pankiose/files/2022/03/milatora.mp4
Καλή Καθαρή Δευτέρα Δημοσιεύθηκε στις 3 Μαρτίου 2022 από τον/την ΚΙΟΣΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ. Έτοιμοι και οι χαρταετοί μας για υψηλές πτήσεις
Οι χαρταετοί Δημοσιεύθηκε στις 3 Μαρτίου 2022 από τον/την ΚΙΟΣΕ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ. Πέτα χαρταετέ μου , πέτα πολύ ψηλά , μήνυμα πολύχρωμο στείλε μακρυά. Πέτα στον κόσμο όλο, σε όλα τα παιδιά, πες πως τα αγαπάμε με όλη μας την καρδιά.