Ενημέρωση γονέων & μαθητών

Αγαπητοί γονείς και μαθητές:

Όπως έχετε καταλάβει, εδώ και μερικές ημέρες, η εκπαιδευτική διαδικασία έχει μεταφερθεί από τις σχολικές τάξεις στα χέρια της σύγχρονης τεχνολογίας και του ίντερνετ.

Η πραγματικότητά μας άλλαξε ξαφνικά και όλοι διανύουμε πρωτόγνωρες καταστάσεις για τα μέχρι τώρα δεδομένα.

Για τον λόγο αυτό, είναι αναγκαίο να είμαστε αισιόδοξοι και να επιδείξουμε θετική προαίρεση και στις αλλαγές που συντελούνται στο εκπαιδευτικό μας σύστημα την ώρα αυτή.

Έως ότου, λοιπόν, επιστρέψουμε -μαθητές και δάσκαλοι- σώοι και αβλαβείς στις σχολικές μας τάξεις, σας προτρέπω να ασχοληθείτε με δημιουργικές δραστηριότητες ,ιδέες…. που θα σας προτείνω από αυτόν εδώ τον διαδικτυακό χώρο, μέσω του οποίου μπορούμε να επικοινωνούμε και να λύνουμε τυχόν απορίες.

Τέλος, δεν ξεχνάμε να ακολουθούμε τις οδηγίες των ειδικών και να μείνουμε σπίτι, για όσο χρειαστεί! Οδηγίες εδώ.

Καλή δύναμη!