«Μίλα Τώρα»- Δράση για το «Χαμόγελο του Παιδιού»

Το «Χαμόγελο του Παιδιού» εν όψει της 6ης Μαρτίου, Σχολικής Ημέρας Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και τον Εκφοβισμό, πραγματοποιεί για 8η συνεχή χρονιά μια σειρά δράσεων και εκδηλώσεων για την ευαισθητοποίηση του κοινού. Η σημαντικότερη δράση είναι η ίδια η φωνή των παιδιών και τα μηνύματα τους ενάντια σε αυτό το φαινόμενο. Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» τα σχολεία και τα παιδιά συμμετέχουν και δημιουργούν το δικό τους μήνυμα.

Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» το Χαμόγελο του Παιδιού καλεί όλα τα σχολεία και τα παιδιά να συμμετέχουν και να δημιουργήσουν το δικό τους μήνυμα!

Το 4o Nηπιαγωγείο Φαρσάλων  ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα και συμμετέχει με το δικό του μήνυμα ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και τον Εκφοβισμό!

Όταν κάποιος την

καρδιά σου