Ολοκλήρωση eTwinning προγράμματος : «H παρέα των ζωγράφων -Η παλέτα των χρωμάτων.»

Το eTwinning πρόγραμμα «H παρέα των ζωγράφων -Η παλέτα των χρωμάτων» ολοκλήρωσε τις δράσεις του . Τα παιδιά μέσα από δραστηριότητες γνωριμίας 10 ζωγράφων και των έργων τους, απέκτησαν εικαστικές εμπειρίες και τεχνικές για τις δικές τους συνθέσεις αναπτύσσοντας τον αισθητικό τους γραμματισμό. Ακόμη με τη βοήθεια των Τ.Π.Ε μπόρεσαν να επικοινωνήσουν, να συνεργαστούν, παράγοντας κοινά προϊόντα και να ανταλλάξουν ιδέες με παιδιά από 20 σχολεία.

Δημιουργήσαμε το παρακάτω βίντεο, για να δείτε τις δράσεις που πραγματοποιήσαμε με τα παιδιά .

Επίσης   παρακαλούμε τους γονείς των παιδιών  να  συμπληρώσουν για την αξιολόγηση του έργου μας το ερωτηματολόγιο  που ακολουθεί:

tps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJ3oGDSKzOj0QengD3iiwYcW5dcXKcXKGvt8alIQUBV775ow/viewform?fbclid=IwAR37P08HqrUOH92gEoV-X2cQ7OKfD2ohZbDFv6hOI_Mb5bQtZwfA3n9_GqA

Ευχαριστούμε πολύ τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές από τα 20 σχολεία που συμμετείχαν στο έργο καθώς και τους γονείς για τη συνεργασία   σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος και ειδικά στην εξ αποστάσεως συνέχιση του έργου μας!