Λειτουργία Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2018-2019

Με την έναρξη του σχολικού έτους 2018-2019 εκδόθηκαν από το Υπουργείο Παιδείας οι εγκύκλιοι που αφορούν τη λειτουργία Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2018-2019. Τα θέματα αφορούν την οργάνωση και λειτουργία Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων, τη φοίτηση και τη σχολική ζωή, τη μαθητική μέριμνα, την ενημέρωση εκπαιδευτικών και την αντιμετώπιση επιμέρους θεμάτων.

Δείτε εδώ το έγγραφο για τη λειτουργία Νηπιαγωγείων.
Δείτε εδώ το έγγραφο για τη λειτουργία Δημοτικών Σχολείων.