ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Συναντήσεις με συναδέλφους που υπηρετούν στα σχολεία του βορρά και του νότου

Το Δ.Σ. του Συλλόγου ύστερα από τη σύσκεψη με τους νηπιαγωγούς και εκτιμώντας την κατάσταση γενικά τόσο στο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο όσο και στο Ολοήμερο Δημοτικό, τις ελαστικές σχέσsepe_logoεις εργασίας στην Εκπαίδευση και τις αρνητικές εξελίξεις στην Ειδική Αγωγή, αποφάσισε να πραγματοποιήσει το επόμενο διάστημα τις παρακάτω δράσεις:

1. Θα πραγματοποιηθούν δύο συναντήσεις με συναδέλφους που υπηρετούν στα σχολεία του βορρά και του νότου αντίστοιχα:
  • Τρίτη 4 Οκτωβρίου στο 1ο Δ.Σ. Θιναλίων στις 18:00
  • Τετάρτη 5 Οκτωβρίου στο 2ο Δ.Σ. Λευκίμμης στις 18:00
  1. Παράσταση διαμαρτυρίας στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων με προκήρυξη τρίωρης στάσης εργασίας την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου.
  2. Σύνταξη επιστολής προς τους γονείς των νηπίων, η οποία επισυνάπτεται, και καλούμε τους συναδέλφους να την μοιράσουν στους γονείς των παιδιών που φοιτούν στο Νηπιαγωγείο.

Καλούμε όλους τους συναδέλφους να συσπειρωθούν γύρω από το Σωματείο μας και προσέλθουν να καταθέσουν τις απόψεις τους.

Συναδέλφισσες, Συνάδελφοι,

Συζητάμε, προτείνουμε και ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ… πριν να είναι αργά!

Μόνο με μαζική συμμετοχή και κινηματική δράση μπορούμε

να διεκδικήσουμε ένα καλύτερο Δημόσιο Σχολείο!

sepe_logo_2016