Η ΚΥΑ με τις Ιδρύσεις, Προαγωγές, Υποβιβασμούς, Συγχωνεύσεις και Καταργήσεις Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων

Με κοινή υπουργική απόφαση του αναπληρωτή Υπουργού Οικονομικών και του Υπουργού Παιδείας, ανακοινώθηκαν οι Ιδρύσεις, Προαγωγές, Υποβιβασμοί, Συγχωνεύσεις και Καταργήσεις Δημοτικών Σχολείων καιegkyklios Νηπιαγωγείων. Στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας συγχωνεύονται τα Νηπιαγωγεία Μαστοράτικα Παξών και Γάιου Παξών σε 4/θ Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Παξών με έδρα τα Βλαχοπουλιάτικα Παξών. Επίσης καταργούνται το 4ο Νηπιαγωγείο Κορισσίων-Αγίου Νικολάου, το Νηπιαγωγείο Κρήνης και το Νηπιαγωγείο Άνω Παυλιάνας, τα οποία τα τελευταία χρόνια βρίσκονταν σε αναστολή λειτουργίας.

Δείτε εδώ την ΚΥΑ “Ιδρύσεις, Προαγωγές Υποβιβασμοί, Συγχωνεύσεις και Καταργήσεις Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων”.