Συγκρότηση Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας ως Συμβούλιο Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων

Ο Περιφερειακός Διευθυντής ΠΕ και ΔΕ Ιονίων Νήσων, προχώρησε στη συγκρότηση του Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Π/θμιας Εκπ/σης (Π.Υ.Σ.Π.Ε.) Κέρκυρας ως Συμβούλιο Επιλογήςperifer Διευθυντών Σχολικών Μονάδων. Αντικαταστάθηκαν οι δύο Αιρετοί (Νίκος Ράμμος και Παναγιώτης Ποζίδης) καθότι υποψήφιοι Διευθυντές Σχολικών Μονάδων, με τους Θωμά Θεοχάρη και Λάζαρη Τσιριγώτη Ουρανία, αναπληρωματικούς των ίδιων συνδυασμών αντίστοιχα.

Δείτε εδώ την απόφαση συγκρότησης του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας ως Συμβούλιο Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων.

Αξίζει να σημειώσω ότι ο αναπληρωτής του Διευθυντή Εκπαίδευσης καθώς και τα υπόλοιπα τέσσερα (4) διορισμένα τακτικά και αναπληρωματικά μέλη είναι και αυτοί υποψήφιοι Διευθυντές Σχολικών Μονάδων και φυσικά δεν έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν στις συνεδριάσεις του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας ως Συμβούλιο Επιλογής Διευθυντών Σχολικών Μονάδων.

Άρα το συμβούλιο θα συνεδριάζει με πέντε μέλη αντί για επτά (7)!!!!!

1. Τζίμας Κωνσταντίνος, Δ/ντής Π.Ε. Κέρκυρας, ως Πρόεδρο (κανένας ως αναπληρωτής του)
2. Κανένας ως αντιπρόεδρος ούτε αναπληρωτής του.
3. Κανένας ως τακτικό μέλος ούτε αναπληρωτής του.
4. Λάζαρη Τσιριγώτη Ουρανία κλ. ΠΕ-70, του 1ου Σχολικού Κέντρου Θιναλίων, ως τακτικό αιρετό μέλος, με αναπληρώτρια την Δαγκλή Αλίκη Μαρία κλ. ΠΕ-16 του Δημ. Σχολείου Κάτω Κορακιάνας.
5. Θεοχάρης Θωμάς κλ. ΠΕ-70, του Δημ. Σχ. Λιαπάδων, ως τακτικό αιρετό μέλος με αναπληρώτριά του την Διβανέ Μαρία κλ. ΠΕ-70, του Δημ. Σχ. Γιαννάδων.
6. Μπρισένιου Σοφία του Γεωργίου Σχολική Σύμβουλο 3ης Περιφέρειας Κέρκυρας ως επιπλέον τακτικό μέλος με αναπληρώτριά της την Δρακάκη Ιωάννα Σχολική Σύμβουλος Π.Ε. 70 2ης Περιφέρειας Κέρκυρας.
7. Χρυσικού Όλγα κλ. Π.Ε. 70 του 7ου Δημ. Σχ. Κέρκυρας ως επιπλέον τακτικό μέλος με αναπληρωτή της τον Πετρόπουλο Πέτρο κλ. Π.Ε. 70 του Δημ. Σχ. Κασσιόπης.

Νίκος Ράμμος