Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την επιλογή υποψηφίων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Α’/θμιας Εκπ/σης Κέρκυρας

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης που έχουν τα νόμιμα προσόντα και επιθυμούν ναdieythinsi συμμετάσχουν στη διαδικασία επιλογής Διευθυντών 4/θ και άνω Σχολικών Μονάδων Γενικής και Ειδικής Αγωγής να υποβάλουν αίτηση που συνοδεύεται από τα αναγκαία δικαιολογητικά, από την 20η Μαΐου 2015 έως και τη Δευτέρα, 25-5-2015 (μόνο για τα Ιόνια Νησιά).

Δείτε εδώ την πρόσκληση της Διεύθυνσης Π.Ε. Κέρκυρας.

Δείτε εδώ την παράταση προθεσμίας για τα Ιόνια Νησιά.

Δείτε εδώ την αίτηση.

Δείτε εδώ την υπεύθυνη δήλωση.

Δείτε εδώ την εγκύκλιο του ΥΠΟΠΑΙΘ.

Δείτε εδώ το ΦΕΚ.50/14-05-2015τ.Α΄ του Νόμου 4327/15 “Επείγοντα μέτρα για την Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια και Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και άλλες διατάξεις”.