Διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Εγκύκλιο εξέδωσε ο αναπληρωτής υπουργός Παιδείας κ. Αναστάσιος Κουράκης με διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιαςegkyklios Εκπαίδευσης. Προθεσμίες υποβολής αιτήσεων από την 20η Μαΐου 2015 και εντός αποκλειστικής προθεσμίας τριών (3) ημερών για την Πρωτοβάθμια. Επιτρέπεται η προσκόμιση των συνοδευτικών δικαιολογητικών της αίτησης εντός προθεσμίας δύο (2) εργάσιμων ημερών από τη λήξη της προαναφερόμενης προθεσμίας (22-5-2015).

Για τη Δευτεροβάθμια από την 28η Μαΐου 2015 και εντός αποκλειστικής προθεσμίας τριών (3) εργάσιμων ημερών με προσκόμιση των συνοδευτικών δικαιολογητικών της αίτησης ως 2-6-2015.

Δείτε εδώ την εγκύκλιο.

Δείτε εδώ το ΦΕΚ.50/14-05-2015τ.Α΄ του Νόμου 4327/15 “Επείγοντα μέτρα για την Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια και Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και άλλες διατάξεις”.