Δ/νση Π.Ε. Κέρκυρας: Χορήγηση συνδικαλιστικής άδειας μίας ημέρας στα μέλη του ΣΕΠΕ Κέρκυρας

Από τη Διεύθυνση Π.Ε. Κέρκυρας χορηγείται συνδικαλιστική άδεια μίας (1) ημέρας στα μέλη του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας, προκειμένου ναdieythinsi συμμετάσχουν στην Τακτική Γενική Συνέλευση και την πραγματοποίηση εκλογών για την ανάδειξη αντιπροσώπων της Δ.Ο.Ε. και του Ν.Τ. της ΑΔΕΔΥ που θα πραγματοποιηθεί στις 3-6-2015, ημέρα Τετάρτη, στο Εργατικό Κέντρο Κέρκυρας.

Τα σχολεία κατά την ημέρα της Τακτικής Γενικής Συνέλευσης θα παραμείνουν κλειστά. Όσοι εκπαιδευτικοί δε λάβουν μέρος στις εργασίες της συνέλευσης και των εκλογών (μη μέλη του Συλλόγου, Ε.Ε.Π., Ε.Β.Π., εκπαιδευτικοί Δ/θμιας Εκπαίδευσης αποσπασμένοι στις σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Π.Ε. Κέρκυρας) με ευθύνη των Διευθυντών ή Υποδιευθυντών ή Προϊσταμένων ή του αρχαιότερου εκπαιδευτικού θα βρίσκονται στα σχολεία.

Δείτε εδώ το έγγραφο του Διευθυντή Εκπαίδευσης Π.Ε. Κέρκυρας.