ΔΟΕ: Ενημερωτικές συναντήσεις με θέμα «Αξιολόγηση Προϊσταμένων Νηπιαγωγείων – Σύνταξη του portfolio»

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. στο πλαίσιο της απεργίας – αποχής από κάθε διαδικασία αξιολόγησης – ΑΕΕ, καλύπτει τις προϊστάμενες νηπιαγωγείων  της Περιφέρειας Καβάλας, οι οποίες καλούνται από τη Σχολική Σύμβουλο της 40ης Περιφέρειας Προσχολικής Αγωγής σε ενημερωτική συνάντηση με θέμα «Αξιολόγηση Προϊσταμένων Νηπιαγωγείων – Σύνταξη του portfolio», στο να μη συμμετέχουν σ’ αυτή.

Με τον ίδιο τρόπο καλύπτει όλους τους Δ/ντές Σχολικών Μονάδων και Προϊστάμενες/ους Νηπιαγωγείων και Ολιγοθέσιων σχολείων σε κάθε ανάλογη περίπτωση πρόσκλησης.

Οι τοπικοί Σύλλογοι (στην προκειμένη περίπτωση ο Σύλλογος Καβάλας) μπορούν να κηρύσσουν στάσεις εργασίας ώστε να διευκολύνουν τη μη συμμετοχή των συναδέλφων σε σεμινάρια.

Από τη Δ.Ο.Ε.