Χαιρετισμός του νέου Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας

Με την ευκαιρία ανάληψης των νέων μου καθηκόντων, αισθάνομαι την ανάγκη να επικοινωνήσω μαζί σας, προσβλέποντας σε μια άριστη συνεργασία με τα εμπλεκόμενα πρόσωπα και τους φορείς diefthidisτης Εκπαίδευσης στην Κέρκυρα, έτσι ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι στο μέγιστο βαθμό. Η εκπαιδευτική διαδικασία αποτελεί μία διαρκή προσπάθεια κατά την οποία οφείλουμε όλοι να υπηρετήσουμε, σε μια δύσκολη περίοδο για τη χώρα μας.

Η καλλιέργεια αισθήματος εμπιστοσύνης στις σχέσεις μας, χωρίς διαχωρισμούς, στα πλαίσια της συλλογικότητας και του σεβασμού της προσωπικότητας, θα αποτελούν συνεχή επιδίωξη, για μια επιτυχή και αποτελεσματική διεργασία, με τελικό αποδέκτη το μαθητή.

Κάθε πράξη της Διεύθυνσης θα αναρτάται άμεσα στην Ιστοσελίδα μας, για έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωση. Μετά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα επισκεφτώ όσο το δυνατό περισσότερα σχολεία, στοχεύοντας σε άμεση επαφή με την καθημερινή εκπαιδευτική πραγματικότητα.

Εύχομαι σε όλους, συναδέλφους, γονείς, μαθητές και συνεργάτες, καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας

Κωνσταντίνος Χ. Τζίμας