Έως και 22 Ιουλίου 2013 οι αιτήσεις για απόσπαση εκπαιδευτικών ΠΕ11 και ΠΕ06 σε Μειονοτικά Σχολεία Π.Ε.

Εκδόθηκε από το Συντονιστικό Γραφείο Μειονοτικών Σχολείων Θράκης η εγκύκλιος για τις αποσπάσεις εκπαιδευτικών ειδικοτήτων ΠΕ 11 και ΠΕ 06 σε μειονοτικά σχολεία Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Μεdiapolitismiki την εγκύκλιο καλούνται οι εκπαιδευτικοί των ειδικοτήτων ΠΕ11 και ΠΕ06 της Α/θμιας Εκπ/σης, που επιθυμούν να αποσπασθούν στα Μειονοτικά Σχολεία, για το διδακτικό έτος 2013 – 2014, να υποβάλουν αίτηση μαζί με τα απαραίτητα επίσημα αποδεικτικά στοιχεία των κριτηρίων ή των λόγων απόσπασης τους οποίους επικαλούνται μέσω των ∆ιευθύνσεων όπου ανήκουν οργανικά, ως και ∆ευτέρα, 22 Ιουλίου 2013. Δείτε εδώ ολόκληρη την εγκύκλιο.