ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας: Τοποθέτηση οργανικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών και επαναπροσδιορισμός οργανικών θέσεων για οριστικές τοποθετήσεις- μεταθέσεις εντός.

Σύμφωνα  με τις έγγραφες δηλώσεις τοποθέτησης των υπεράριθμων εκπαιδευτικών και προκειμένου να ολοκληρωθεί η διαδικασία μετάθεσης – τοποθέτησης στα όρια αρμοδιότητας του Π.Υ.Σ.Π.Ε diefthinsiΚέρκυρας, οι οργανικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί τοποθετούνται ως εξής: (ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΩΝ) Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας τοποθέτησης των  υπεράριθμων εκπαιδευτικών, επαναπροσδιορίζονται οι κενές οργανικές θέσεις της Δ/νσης ΠΕ Κέρκυρας, σύμφωνα με τους παρακάτω πίνακες:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΚΕΝΩΝ

Μετά την τοποθέτηση των υπεράριθμων εκπαιδευτικών και τον εκ νέου καθορισμό των κενών οργανικών θέσεων όλων των ειδικοτήτων, σύμφωνα με την 7η/03-07-2013 Πράξη του ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας, καλούνται οι εκπαιδευτικοί που:
1. Έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης εντός ΠΥΣΠΕ.
2. Έχουν μετατεθεί στην Κέρκυρα από άλλο ΠΥΣΠΕ.
3. Βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας.
Να υποβάλλουν δήλωση για μετάθεση – οριστική τοποθέτηση από 04-07-2013 έως 15-07-2013. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν μέχρι και 20 προτιμήσεις Δημοτικών Σχολείων ή Νηπιαγωγείων οι οποίες θα αφορούν:
• Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία στα οποία υφίστανται οργανικά κενά, όπως φαίνονται στους παραπάνω πίνακες.
• Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία στα οποία, πιθανόν, θα δημιουργηθούν οργανικά κενά κατά τη διαδικασία των εσωτερικών μεταθέσεων.

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ