Δ/νση Π.Ε. Κέρκυρας: 6η εγκύκλιος του 2012

Η Διεύθυνση Π.Ε. Κέρκυρας ανακοίνωσε την 6η Εγκύκλιο του 2012 (πρώτη του σχολικού έτους 2012-2013) με την οποία κοινοποιούνται τα παρακάτω θέματα: 1. Χαιρετισμός από ΔΙ.Π.Ε. Κέρκυρας. 2. Ενέργειες με την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2010-2011. 3. Λειτουργία σχολικών μονάδων. 4. Ατομικά Δελτία Υγείας Μαθητών. 5. Πιθανές μακροχρόνιες άδειες. 6. Υποβολή αιτημάτων για παράλληλη διδακτική στήριξη και κατ’ οίκον διδασκαλία. 7. Προαγωγή Σχολικών Μονάδων. 8. Αλλαγή τίτλου και συντομογραφίας του Υπουργείου μας-αλλαγή σφραγίδων.9. Εγγραφές Νηπίων-Προνηπίων. 10. Ενημέρωση Survey. 11. Επιλογή Υποδιευθυντή-Υπεύθυνου για το Ολοήμερο πρόγραμμα. 12. Δήλωση  συμμετοχής σε απεργία. 13. Καταγγελίες γονέων. 14. Παροχή στοιχείων στο Σώμα Δίωξης Οικονομικού Εγκλήματος. 15.Χρήση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και ΑΔΑ για τη διακίνηση διοικητικών εγγράφων-Απλούστευση διαδικασιών.