Τοποθετήσεις Υπεράριθμων εκπαιδευτικών – Μεταθέσεις-Τοποθετήσεις εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. Κέρκυρας

Ανακοινώνονται οι τοποθετήσεις των υπεράριθμων εκπαιδευτικών και οι οργανικές θέσεις σε σχολικές μονάδες της Δ/νσης Α/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας που παραμένουν κενές σύμφωνα με την αριθμ. 12/13-6-2012 Πράξη του ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας.

Δικαίωμα υποβολής δήλωσης προτίμησης για μετάθεση ή οριστική τοποθέτηση έχουν 1) οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν σχετική αίτηση το Νοέμβριο του 2011 και υπηρετούν μόνιμα στο Νομό ή βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ, 2) οι εκπαιδευτικοί που κρίθηκαν υπεράριθμοι και δεν υπήρχαν κενές οργανικές θέσεις στην ίδια ή σε όμορη ομάδα σχολείων και 3) οι εκπαιδευτικοί που πήραν μετάθεση για τα σχολεία της ΔΙ.Π.Ε. Κέρκυρας..
Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα υποβάλλουν τη σχετική δήλωση προτίμησης από 13-06-20112 μέχρι 20-06-2012.