Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: 4η εγκύκλιος του 2012

Από τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας ανακοινώθηκε η 4η εγκύκλιος του 2012 με  την οποία κοινοποιούνται τα παρακάτω θέματα: 1. «Διδασκαλία της Β΄ ξένης γλώσσας στα 6/θ και άνω δημοτικά σχολεία για το  σχολικό έτος 2012-13» 2. «Παραιτήσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης» 3. «Υποβολή στατιστικών στοιχείων» 4. «Πρόσκληση για συμμετοχή στην Πράξη «Εκπαίδευση αλλοδαπών και παλιννοστούντων μαθητών» 5. «Παραλαβή Βεβαιώσεων Αποδοχών οικ. έτους 2011, Ετικετών ανανέωσης βιβλιαρίων ΙΚΑ και Βεβαιώσεων Πιστοποίησης στη γνώση Η.Υ. » 6. «Μετάταξη αποσπασμένων εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης» 7. «Παρακράτηση συνδικαλιστικής συνδρομής» 8. «Συμπλήρωση Ερωτηματολογίου από τους εκπ/κούς Π.Ε. 19-20, των σχολείων ΕΑΕΠ» 9. «Σχέσεις Δημοσίων Υπαλλήλων και Πολιτών: Οδηγός Ορθής Διοικητικής Συμπεριφοράς» 10. «Παράταση σύμβασης μίσθωσης κυλικείων» 11. «Ιστοσελίδα για τη Φυσική Αγωγή στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση» 12. «Δικαιολογητικά εγγραφής στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου και στο Νηπιαγωγείο»

4η εγκύκλιος 2012