Σύλλογος Γονέων 2022

Επικοινωνία με mail: sgk8odimotiko@gmail.com

Tα  Σχολικά Συμβούλια αποτελούνται από:

1. τον Διευθυντή του σχολείου και εκπρόσωπο του Συλλόγου  διδασκόντων
2. τον  πρόεδρο ή/και νόμιμο αναπληρωτή  του Συλλόγου Γονέων
3. τους 2 εκπρόσωπους της τοπικής αυτοδιοίκησης στη σχολική επιτροπή, Πρόεδρο ΠΕ δήμου Παλλήνης- αντιδήμαρχο Παιδείας.

4.Τρεις εκπαιδευτικοί ή με τους αναπληρωτές τους.

Σκοπός και θέματα του σχολικού συμβουλίου: Η μέριμνα για την ομαλή λειτουργία του σχολείου και κάλυψη αναγκών, η εξασφάλιση σωστής και εποικοδομητικής επικοινωνίας μεταξύ διδασκόντων και οικογενειών των μαθητών, καθώς και οι συνθήκες υγιεινής που επικρατούν στο σχολικό περιβάλλον, η σίτιση μαθητών και οι συνθήκες ολοήμερου. Θέματα αντίθετα με την ισχύουσα νομοθεσία δεν αποτελούν αντικείμενο συζήτησης.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Γέρακα, έχει ως κύριο γνώμονα την υποστήριξη του έργου μας και την κάλυψη αναγκών των παιδιών μας.

Γνωστοποίηση Σύνθεσης του  Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Γέρακα

ΣΥΣΤΑΣΗ ΝΕΟΥ Δ.Σ. ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ (2022)

Τα μέλη μετά από σχετική συζήτηση εκλέγουν ομόφωνα βάση του άρθρου ως ακολούθως:

Διοικητικό Συμβούλιο

Πρόεδρος                     Σπύρος Κακαρούκας (Δ1/ Α2)

Αντιπρόεδρος              Δόμνα Μαρινάκη (Β)

Γραμματέας                Δόμνα Αρχιμανδρίτη (Β)

Ειδικός Γραμματέας     Φώτης Κωστής (Α1)

Ταμίας                         Γεωργία Μαζαράκη (Δ2)

Μέλη                            Νίκος Αυγερινός (Α2)

Ειρήνη Σπανού (Α1)

………………………….

Εκπρόσωποι Ένωσης Γονέων

…………………………

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

ΟΙ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΩΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΩΡΑ 20.00 ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.

Οι συνεδριάσεις θα γίνονται στο χώρο του σχολείου και θα είναι ανοικτές στα μέλη του συλλόγου.

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.