ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 27/10/2017 θα πραγματοποιηθούν οι μαθητικές εκδηλώσεις για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940.

images (1)

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά 08.15 χωρίς τσάντες και θα λάβουν μέρος στις εκδηλώσεις, που  έχουν προετοιμάσει ανά τμήμα με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς και σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων.

Τα παιδιά θα παρουσιάσουν το χρονικό της επετείου, θα πραγματοποιηθούν προβολές, αφηγήσεις σχετικών παραμυθιών και ιστοριών, θα ζωγραφίσουν και θα τραγουδήσουν, τιμώντας την Εθνική Επέτειο.

Οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά, στις 10.00.

Αμέσως μετά θα ακολουθήσει Σύλλογος Διδασκόντων με θέματα λειτουργίας και προγραμματισμού.

images (4)

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ  ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ  ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ

28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Α1/Α2 ΑΦΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ ΠΟΥ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ, ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ, ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ