Μετάβαση στο δημοτικό- Φεβρουάριος

Στο πλαίσιο του προγράμματος «Μετάβαση στο Δημοτικό Σχολείο» συναντηθήκαμε την Παρασκευή 21/02/2020 με τα παιδιά της α’ δημοτικού του Δημοτικού σχολείου Νεοχωρούδας στο χώρο του Νηπιαγωγείου. Επισκέπτες μας η κ. Κική Βέλκου συντονίστρια του 2ου ΠΕΚΕΣ Δυτ. Μακεδονίας και η συντονίστρια των αγγλικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Δυτ. Θεσσαλονίκης κ. Δελημπανίδου Γεωργία.

Υποδεχτήκαμε τα παιδιά στο Νηπιαγωγείο Νεοχωρούδας με αποκριάτικη περιβολή.

Το ά μέρος του προγράμματος ήταν να χαιρετηθούν τα παιδιά μεταξύ τους και να χορέψουν μαζί «Πως το τρίβουν το πιπέρι».

Αμέσως μετά να παίξουμε κινητικά παιχνίδια. Κεφάλι, ώμοι γόνατα και πόδια, Χόκυ Πόκυ και ο Πέτρος είπε (στην αγγλική του εκδοχή).

Μια υπέροχη μέρα, με πολλά παιδιά και πολύ χορό έφτασε στο τέλος της…