Μετάβαση στο δημοτικό- Συνάντηση Οκτωβρίου

Το Νηπιαγωγείο Νεοχωρούδας αφήνοντας πίσω το λαμπρό εορτασμό της Εθνικής Επετείου και συνεχίζοντας μπροστά, ετοιμάζει την επόμενη δράση του για το πρόγραμμα «Μετάβαση στο Δημοτικό». Η συνάντηση αυτή θα έχει χρώμα πορτοκαλί και θα έχει γεύση κολοκύθας. Θα κάνουμε μία γνωριμία με το Haloween.

Τα παιδιά του Νηπιαγωγείου, ύστερα από συνεννόηση με την κ. Νίνα Μιχαηλίδου, δασκάλα αγγλικών του Δημοτικού Σχολείου Νεοχωρούδας, ετοίμασαν για όλα τα παιδιά μάσκες- κολοκύθας.

Μία πλημμύρα από μάσκες γέμισε όλο το σχολείο μας. Αύριο, πρώτα ο Θεός, θα πάμε στο Δημοτικό Σχολείο Νεοχωρούδας και από εκεί θα σας γράψουμε τα νεότερα μας…..