Ετικέτα ποιότητας για το έργο μας «Τέχνη, τέχνη είσαι εδώ;»

Την προηγούμενη χρονιά συμμετείχαμε στο Ευρωπαικό Πρόγραμμα «Τέχνη, τέχνη είσαι εδώ;». Μας απονεμήθηκε ετικέτα ποιότητας. Τί είναι η ετικέτα ποιότητας;

«H Εθνική Ετικέτα Ποιότητας απονέμεται στα έργα eTwinning που κατάφεραν να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο ποιότητας πληρώντας μια σειρά από κριτήρια που έχουν τεθεί από την Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης σε συνεργασία με τις αντίστοιχες Εθνικές Υπηρεσίες Υποστήριξης της δράσης. Η ετικέτα ποιότητας είναι η απτή αναγνώριση στους εκπαιδευτικούς, μαθητές και τα σχολεία για το υψηλό επίπεδο των eTwinning δραστηριοτήτων τους. Στους μαθητές, προσφέρει μία ενίσχυση στην προσπάθειά τους, και στο σχολείο γενικότερα.

Λήψη αρχείου