Αρχική » Βιογραφικό

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
    Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.

Βιογραφικό

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
    Ημερομ/νία γέννησης: 26/3/1973
    Τόπος γέννησης: Πάτρα

ΣΠΟΥΔΕΣ
    Πτυχιούχος Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης Πανεπιστημίου Πατρών (1996)
    Μεταπτυχιακό στο πρόγραμμα “Επιστήμες της Αγωγής” του Ε.Α.Π.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ
    Εισαγωγική επιμόρφωση εκπαιδευτικών (ΠΕΚ Πατρών, 2004)
    Εισαγωγή και αξιοποίηση νέων τεχνολογιών στην εκπαίδευση (2004)
    Πιστοπίηση δεξιοτήτων και γνώσεων στις τεχνολογίες πληροφορίας και επικοινωνιών (2005)