ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΜΜΑ!!! (Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα E-twinning «Mini Christmas project»)

Όπως σας ενημερώσαμε σε παλαιότερη ανάρτηση , στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος E-twinning, το Νηπιαγωγείο μας συμμετείχε  στο έργο «Mini Christmas project».  Το πρόγραμμα είχε ως θέμα την ανταλλαγή χριστουγεννιάτικων καρτών μέσω διαδικτύου και έλαβαν μέρος μαθητές και εκπαιδευτικοί από διάφορες ευρωπαϊκές χώρες όπως Λιθουανία, Ελλάδα, Κροατία, Σλοβακία, Ισπανία κ.α.

Έπειτα από τις διακοπές των εορτών, μια μεγάλη έκπληξη μας περίμενε!

Με μεγάλη χαρά λάβαμε γράμματα και χριστουγεννιάτικες κάρτες από νηπιαγωγεία του εξωτερικού!

Οι μικροί μαθητές ενθουσιάστηκαν με την ιδέα πως οι κάρτες μας ταξίδεψαν μακριά και πήραμε απάντηση!

Μέσα από το πρόγραμμα δόθηκε η δυνατότητα να επικοινωνήσουμε με εκπαιδευτικούς και μαθητές  που ζουν σε άλλες χώρες και να διαπιστώσουμε πως χαιρόμαστε με τα ίδια πράγματα!

P20201 113848 P20201 114023