Το Αποκριάτικο πάρτι μας!
Την Παρακευή 15 Μαρτίου οι μαθητές μας βάλαν τις αποκριάτικες στολές τους και ήρθαν στο σχολείο για το πάρτι μασκέ. Παίξαμε, χορέψαμε, τραγουδήσαμε και φάγαμε! Παρακολουθήσαμε την ανοιξιάτικη γιορτή του Δημοτικού Σχολείου “Χελιδονίσματα” για το καλωσόρισμα της Άνοιξης. Χορέψαμε με το παραδοσιακό Γαϊτανάκι στην αυλή και πετάξαμε τους χαρταετούς μας. Ευχαριστούμε πολύ και τους γονείς των μικρών μας μαθητών για τις λιχουδιές και τα κεράσματα!
ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!