ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ

Το νηπιαγωγείο μας επισκέφθηκε η συγγραφέας Παναγιώτα Φλεβάρη – Μουργή προκειμένου να μας παρουσιάσει το βιβλίο της με τίτλο “Η Πριγκιπονεραϊδούλα Μελίτη και οι μαγικές της δυνάμεις” (εκδ. Μιχάλη Σιδέρη).

Η συγγραφέας αφού μας αφηγήθηκε τις νεραΙδένιες περιπέτειες της Μελίτης, μας μίλησε για το επάγγελμά της και εμείς της προσφέραμε την κάρτα που της είχαμε ετοιμάσει με  το δικό μας τραγούδι για το βιβλίο! Περάσαμε υπέροχα κοντά της και της ευχόμαστε το βιβλίο της να είναι καλοτάξιδο!

Να τι έγραψε για εμάς μετά την επίσκεψή της!

“Ευχαριστώ από καρδιάς για την πρόσκλησή μου στο σχολείο σας! Η παρουσία μου εκεί ήταν τιμή μου και χαρά μου! Θαύμασα το εκπαιδευτικό έργο σας και την τρυφερότητά σας με τους μαθητές σας! Είδα από κοντά πόσα τους προσφέρετε και αισθάνθηκα πληρότητα που βρέθηκα κοντά σας!!!
Φιλιά πολλά!!! Εις το επανιδείν!!!”