Συμμετοχή του Νηπιαγωγείου Αγίας Θέκλης στο πρόγραμμα Out of Eden Learn του Πανεπιστημίου Harvard

Αποτελεί μεγάλη μας χαρά και τιμή η συμμετοχή του Νηπιαγωγείου μας, μαζί με άλλα πιλοτικά νηπιαγωγεία και δημοτικά σχολεία της Ελλάδας στο πρόγραμμα “Out of Eden Learn” του Πανεπιστημίου Harvard με φορέα υλοποίησης το CosylLab, Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιά. Μέσα από αυτό το πρόγραμμα φιλοδοξούμε να εμπνευστούμε, να δράσουμε και να αλληλεπιδράσουμε μαζί με άλλα πιλοτικά σχολεία της Ελλάδας, ξεπερνώντας τις δυσκολίες που έχουν προκύψει λόγω της πανδημίας. Εμπνεόμαστε μέσα από την επική αποστολή Out of Eden Walk και δρούμε σύμφωνα με τις αρχές του προγράμματος. Αφηγούμαστε την ιστορία του τόπου μας και ανταλλάσσουμε ιστορίες μέσα από τη διασύνδεση που μας προσφέρει το πρόγραμμα, προωθώντας τα εργαλεία διαλόγου που προσφέρει το ίδιο το πρόγραμμα. Καλοτάξιδη η ευκαιρία μας να μάθουμε μέσα από την αλληλεπίδραση! Για να περιηγηθείτε στο πρόγραμμα ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο.

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.