“Φίλοι, φίλοι….καρυοφύλλι” – γιορτή τέλους

Άλλη μια σχολική γιορτή λήξης και αποχαιρετισμού σχολικής χρονιάς έφτασε στο τέλος της. Μια χρονιά γεμάτη γλυκές αναμνήσεις, δημιουργικές στιγμές, ιδέες, δράσεις, συναισθήματα, γέλιο, και συγκινήσεις.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας προσπάθησαν, σε όλους τους μαθητές να τους μεταδώσουν γνώσεις, να τους εμφυσήσουν ανθρωπιστικές αξίες, να τους καλλιεργήσουν δεξιότητες μέσα από το παιχνίδι της συνεργασίας ,την ανάπτυξη μιας κουλτούρας ,αποδοχής και αλληλοσεβασμού ,η οποία καλλιεργήθηκε  σε όλη τη διάρκεια του σχολικού έτους μέσα από δραστηριότητες, δράσεις και κυρίως σε καθημερινές πρακτικές που εφαρμόστηκαν στο χώρο του σχολείου.

Ευχαριστούμε όλους  τους γονείς, για τη στήριξη και την εμπιστοσύνη  που μας έδειξαν!

Αγαπητά μας παιδιά η εκδήλωση αυτή, είναι αφιερωμένη σε σας  στην συνεργασία μεταξύ σας και μαζί μας!! Η σκέψη μας και η αγάπη μας θα σας συντροφεύει και με χαρά θα θέλουμε να σας βλέπουμε να προοδεύετε.

Κήπος των συναισθημάτων ,καθενός μας η καρδιά!

“Λουλουδάκια” εκεί “φυτρώνουν”,που’ χουν πλούσια μυρωδιά!

Η χαρά εκεί “ανθίζει”και της λύπης ο λυγμός.

Η αγάπη, η φιλία και ο φόβος κι ο θυμός!

Αν σκέφτεσαι ευτυχία, χαρά και καλοσύνη,

τα ίδια η καρδιά σου μηνύματα θα δίνει.

Αν σκέφτεσαι αγάπη, φιλία και ειρήνη,

θα δεις πως η ζωή σου έτσι κι αυτή θα γίνει!

“Αν στη θέση τ’ άλλου μπαίνεις,τη φιλία σου αν δίνεις,

απ’ αγάπη κι από φίλους στη ζωή δε θα ξεμείνεις.

Ευτυχία η αγάπη…η αγάπη μας ενώνει

και κοντά της η φιλία πάντα εύκολα “φυτρώνει”.

Εν, δύο,τρία ΝΑι στη ΦΙΛΙΑ.

Εν,  δύο, τρία ναι στη Συνεργασία!!

Σας ευχαριστούμε πολύ για όλα

Καλό καλοκαίρι!!!

εικόνα Viber 2024 06 15 22 45 01 167                           εικόνα Viber 2024 06 14 15 02 00 211 εικόνα Viber 2024 06 14 15 01 43 126

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις, Σχέδιο Δράσης. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.