“41 χρόνια Φλόγα. Αγάπη δίχως όρους…»

Καλλιεργώντας την έννοια του εθελοντισμού και της προσφοράς στο συνάνθρωπο , το νηπιαγωγείο μας για άλλη μια χρονιά συμμετέχουμε στο παζάρι της καρδιάς μας κρατώντας την Φλόγα δυνατή.

«41 χρόνια Φλόγα. Αγάπη δίχως όρους…» που συνδιοργανώνεται από το σύλλογο γονέων παιδιών με νεοπλασματικές ασθένειες «Φλόγα» και το Τμήμα Αγωγής Υγείας της Π.Ε Αχαΐας. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου στον πεζόδρομο της Αγ.Νικολάου στην Πάτρα. Οι μικροί μαθητές κατασκεύασαν με μεράκι στολίδια από ζύμη κορνφλάουρ  και σόδα στο νηπιαγωγείο με τις εκπαιδευτικούς. Οι γονείς τους, ενισχύοντας την προσπάθειά τους εμπλούτισαν το πάγκο με λιχουδιές και πρωτότυπες κατασκευές.

20231209 095529

20231209 095543 1εικόνα Viber 2023 12 11 19 07 38 206

Όλοι μαζί  στείλαμε  μηνύματα Αγάπης και Ελπίδας στα παιδιά που πάσχουν από Καρκίνο.

Στόχος της δράσης είναι η εθελοντική προσφορά η αποδοχή και η συμβολή στην ενεργοποίηση της ευαισθητοποίησης των μαθητών στις αξίες της αγάπης της αλληλεγγύης και της ενσυναίσθησης.

Ευχαριστούμε θερμά όλους σας!!!

Κατηγορίες: Αγωγή Υγείας, Δράσεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.