Προσβασιμότητα σχολείου

11 Σεπτέμβριος 2022

Οι υποδομές κατάλληλες για μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς/κηδεμόνες με αναπηρία θα αναρτηθούν το επόμενο διάστημα από τη διεύθυνση του σχολείου.

Στο Νηπιαγωγείο μας η προσβασιμότητα είναι αρκετά εύκολη. Είναι ένα κτίριο ανεξάρτητο, ισόγειο, χωρίς σκαλοπάτια και με ράμπα για πρόσβαση σε παιδιά με προβλήματα. Δεν υπάρχει τουαλέτα για ΑΜΕΑ, αν και υπάρχει πρόσβαση γι αυτά( Πτυσσόμενη ράμπα για σκαλοπάτι)

Υπάρχουν δύο είσοδοι για την πρόσβαση των παιδιών, η μία μεγάλη και για οχήματα. Τα [παιδιά από τα γύρω δημοτικά διαμερίσματα , έρχονται στο σχολείο Με το ΚΤΕΛ, σε μικτά δρομολόγια με Μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου, με Παρουσία, μόνο φέτος , συνοδού, Το Δρομολόγιο του ολοήμερου για Ζευγολατιό – τριάδα , στις 16:00μ.μ γίνεται με ΤΑΞΙ.