Καλώς ήρθατε

Από σήμερα ξανά λειτουργεί η ιστοσελίδα του σχολείου μας. Μέσα από αυτή την προσπάθεια θέλουμε να συνεχιστεί η εκπαίδευση των παιδιών σας. Προτείνονται δραστηριότητες, οι οποίες έχουν απώτερο σκοπό να μην σταματήσουν τα παιδιά να μαθαίνουν, να ανακαλύπτουν, να δημιουργούν. Βασική προϋπόθεση είναι να γίνεται και εσείς παιδί, να χορέψετε, να σιγοτραγουδήσετε, να δημιουργήσετε. Επειδή αρκετοί γονείς δεν έχουν τα απαραίτητα εφόδια (π.χ. εκτυπωτή) για να εκτυπώσουν φύλλα εργασίας, εμείς θα σας προτείνουμε δραστηριότητες που εξάπτουν την φαντασία και την δημιουργικότητα των παιδιών. Εδώ θα δίνονται συμβουλές το πώς να πραγματοποιούνται οι δραστηριότητες. Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση θέλετε μπορείτε να σχολιάσετε κάτω από τις αναρτήσεις, ή ακόμη μπορείτε να μας στέλνετε στα email των νηπιαγωγών ή να μας παίρνετε τηλέφωνο οτιδήποτε θέλετε. Εμείς είμαστε δίπλα σας γιατί πλέον από τόσο καιρό τα δικά σας παιδιά είναι και δικά μας. Να ξέρετε ότι μας λείπουν αρκετά και ανησυχούμε κι εμείς μαζί σας για την εκπαίδευση τους. Ευχαριστούμε πολύ που είστε δίπλα μας και ξέρουμε ότι όλοι προσπαθείτε το καλύτερο για τα παιδιά σας.