Ενδοσχολικές Επιμορφώσεις Εκπαιδευτικών.

1η ενδοσχολική επιμόρφωση:

IMG 20220222 185657

Την  Τρίτη 22 Φεβρουαρίου 2022, στο πλαίσιο των ενδοσχολικών επιμορφωτικών δράσεων, η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου μας κ. Στάμου Βασιλική, διοργάνωσε δίωρη επιμορφωτική συνάντηση με θέμα:

«Διαχείριση Ιστολογίου»

Βασική εισηγήτρια ήταν η καθηγήτρια Π.Ε. 86 Πληροφορικής, κ. Δήμητρα Μπάρτζη, η οποία διδάσκει το μάθημα της Πληροφορικής σε όλα τα Δημοτικά σχολεία της πόλης της Κυπαρισσίας.

Η επιλογή του θέματος έγινε από την Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου με βάση τις τρέχουσες εκπαιδευτικές ανάγκες, απαντήθηκαν οι απορίες που είχαν δημιουργηθεί από την έως τώρα λειτουργία του ιστολογίου και διερευνήθηκαν τρόποι για τη βελτίωσή του.

Η επιμορφωτική δράση συμπεριλαμβάνεται στο Σχέδιο Δράσεων του Σχολείου για το Σχολικό Έτος 2021-22.