Ραντεβού στο σχολείο

Αγαπημένα μου παιδιά και Γονείς ,

Τη Δευτέρα 13/9/2021  θα δώσουμε το πρώτο ραντεβού στο σχολείο μας . Τα παιδιά θα έρθουν συνοδευόμενα με έναν μόνο γονέα τους, ώστε  να τελεστεί ο καθιερωμένος Αγιασμός  ώρα 9:30π.μ και να γίνει  στον αύλειο χώρο,η απαραίτηση και σημαντική  ενημέρωσή σας για τον τρόπο ασφαλούς λειτουργίας  του σχολείου.

Η χρήση μάσκας από τους εκπαιδευτικούς, τα παιδιά και τον γονέα που θα τα συνοδεύει είναι υποχρεωτική !!!

Από  8/9 έως και την Παρασκευή 17/9  διατίθενται από τα φαρμακεία 6 self για τρεις εβδομάδες και σας παρακαλούμε  να προβείτε  στις απαραίτητες ενέργειες.
Τη Δευτέρα 13 /9/2021 οι μαθητές πρέπει να προσέλθουν με self test και στη συνέχεια να προσέρχονται στο σχολείο με self test που θα κάνουν 2 φορές τη βδομάδα και θα ελέγχεται κάθε Τρίτη και Παρασκευή.

Και αυτή η σχολική χρονιά θα είναι  μια χρονιά  με απαιτήσεις και έντονη την ανάγκη για συνεργασία  και καλή διάθεση.
Εύχομαι να έχουμε υγεία , πρόοδο ψυχική ανθεκτικότητα και συνεργασία για την επιτυχία του έργου μας που έχει επίκεντρο το παιδί , ό, τι πιο όμορφο , αγνό και πολύτιμο υπάρχει …

Σας ευχαριστώ για τη συνεργασία !!!

Jules Bastien Lepage - Πηγαίνοντας στο σχολείο. 1882Jules Bastien Lepage –  Πηγαίνοντας στο σχολείο. 1882

Frere Pierre Edouard – Going to School 1878

Henri Jules Jean Geoffroy -Το νηπιαγωγείο. 1898