ΕΓΓΡΑΦΕΣ  ΣΤΑ  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ  2017-2018

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται από 2 έως 19 Μαΐου 2017.  Θα φοιτήσουν όσοι μαθητές γεννήθηκαν το 2013 και  2012.

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

α)  Αίτηση εγγραφής – Υπεύθυνη δήλωση (Χορηγείται από το νηπιαγωγείο)

β)  Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Δεν απαιτείται η προσκόμισή του από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες

γ)   Αποδεικτικό στοιχείο  από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (πχ. λογαριασμός ΔΕΚΟ, εκκαθαριστικό ΔΥΟ…)

δ) Υπεύθυνη δήλωση του γονέα/κηδεμόνα ότι αναλαμβάνει την ευθύνη για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση του νηπίου     (συμπεριλαμβάνεται στο έντυπο της αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης)

.

ε)  Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

στ)  Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). (Χορηγείται από το νηπιαγωγείο)