Στην τελική ευθεία και πρόκριση του Νηπιαγωγείου μας για διεκδίκηση βραβείου στον Πανελλήνιο διαγωνισμό “BRAVO SCHOOLS”

Νηπιαγωγείο Ριζαριού Τρικάλων

Διευθύντρια κα. Άννα Μαγκιώση

Αποτελέσματα του Πανελλήνιου Σχολικού Διαγωνισμού

για τους 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

Με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας (Φ.14/ΕΑ/163317/168423/Δ1)

ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ

Αξιότιμη κ Διευθύντρια

Με την επιστολή αυτή θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαδικασία αξιολόγησης των καλών πρακτικών των σχολείων, των σχεδίων μαθήματος και των μαθητικών δημιουργιών ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Μέσα απ’ αυτή τη διαδικασία, αναδείχτηκαν οι καλύτερες δράσεις ανά Στόχο, οι οποίες θα αξιολογηθούν εκ νέου και τελικά θα προκύψουν 3 βραβεία ανά κατηγορία (καλές πρακτικές, σχέδια μαθήματος μαθητικές δημιουργίες).

Στη φάση αυτή, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι το σχολείο σας βρίσκεται εντός της λίστας των προκριθέντων σχολείων και διεκδικεί μια θέση στους βραβευθέντες.

Έχει ήδη αναδειχθεί στο πλαίσιο του Bravo Schools, του Πανελλήνιου Σχολικού Διαγωνισμού για τους 17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, που αναπτύσσεται με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας (Φ.14/ΕΑ/163317/168423/Δ1) ως

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ στο στόχο 15. Ζωή στη Στεριά, ως ΣΧΕΔΙΟ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ με τίτλο «ΑΚΟΥ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΤΟΥ ΔΑΣΟΥΣ» και

ΠΡΕΣΒΕΥΤΗΣ TΩΝ 17 ΣΤΟΧΩΝ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ και μέλος στο ΔΙΚΤΥΟ ΣΧΟΛΕΙΩΝ του QNF SDGs School Club (Sustainable Development Goals School Club).

Η Πρωτοβουλία Bravo Schools εντάσσεται στη Παγκόσμια καμπάνια του ΟΗΕ για τη προώθηση των

17 Παγκόσμιων Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης

Με εκτίμηση,