Ας ακούσουμε λοιπόν αυτό το πολύ αστείο παραμύθι για μια κακιά μάγισσα, τη Φρικαντέλα, που “έτρωγε μόνο κακαμαράκια και όχι καλαμαράκια και πήγαινε στα Κακάβρυτα και όχι στα Καλάβρυτα” ....
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ...Μαθηματικά τα Χριστούγεννα!
-Μαθηματικά , αριθμοί που μ’ αυτούς έχουμε παίξει στο σχολείο πάρα πολύ. Για να παίξουμε λίγο ακόμα… https://dreamkindergarten.blogspot.com/search?q=%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ...